skip to Main Content

Уапсен скопјанец кој со пиштол се заканувал на полицаец

    5
Уапсен скопјанец кој со пиштол се заканувал на полицаец

Во 21.30 часот вчера во село Кондово, скопско, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Ш.И.(28) од Скопје, информира МВР.

Приведениот со пиштол му се заканил по живот на еден од полициските службеници, по што се обидел да го напушти местото на настанот.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

5

ТАГОВИ: МВР пиштол полициски службеници

Back To Top