skip to Main Content

Уапсено лице кое се барало за издржување казна затвор

    3
Уапсено лице кое се барало за издржување казна затвор

Во Полициска станица Гевгелија вчера е приведно лице, за кого била дадена наредба за приведување поради издржување казна затвор, информира МВР.

-На 03.12.2019 во 13.25 часот од слобода бил лишен и приведен во Полициска станица Гевгелија Т.И. (36) од Гевгелија, за кого била издадена наредба за приведување од Основен суд Гевгелија, поради издржување на затворска казна-наведуваат од МВР во дневниот билтен.

Набрзо потоа, лицето било предадено во Затвор Гевгелија.

3

ТАГОВИ: апсење казна затвор МВР

Back To Top