skip to Main Content

Уапсено лице барано од Интерпол

    3
Уапсено лице барано од Интерпол

Во 17.10 часот вчера на Граничен премин „Долно Блаце“, при пасошка контрола било констатирано дека Х.Л.(29) од Р.Албанија се наоѓа на листата со мерка апси по барање на Интерпол од Швајцарија.

Тој бил лишен од слобода и предаден на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка, информира МВР.

3

ТАГОВИ: апсење гп „долно блаце“ Интерпол

Back To Top