skip to Main Content

Три лица со автоматски пушки одзеле торба полна со пари

    7
Три лица со автоматски пушки одзеле торба полна со пари

Во СВР Скопје вчера (18.05.2020) околу 11 часот било пријавено дека пред банка во село Сарај, скопско, се случил грабеж, информира МВР.

-Три лица со закана со автоматски пушки, извршиле разбојништво над О.Б (27) од село Крушопек, скопско, при што му одзеле торба со пари и го напуштиле местото на настанот- наведува МВР во дневниот билтен.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

7

ТАГОВИ: грабеж сарај торба со пари

Back To Top