skip to Main Content

Тетовци фатени со марихуана

    4
Тетовци фатени со марихуана

Oколу 21.30 часот синоќа (16.02.2021) во село Горно Седларце, тетовско, полициски службеници од Полициското одделение Камењане ги лишиле од слобода Ј.З.(23) од Тетово и М.М.(30) од село Џепчиште, тетовско, затоа што при преглед кај нив и во возилото „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, во кое се превезувале, била пронајдена марихуана.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

4

ТАГОВИ: марихуана џепчиште

Back To Top