skip to Main Content

Скопјанец со пиштол го усмртил кучето на својот сосед

    14
Скопјанец со пиштол го усмртил кучето на својот сосед
Скопјанец со пиштол усмртил ротвајлер, сопственост на неговиот сосед, информира МВР ви дневниот билтен.
-Во СВР Скопје вчера било пријавено дека на улицата „1439“, во дворот од куќата Д.Б.(44) со пиштол усмртил куче „Ротвајлер“, сопственост на неговиот сосед Ѓ.Н. (55), кое, според пријавеното, претходно, го нападнало- информира МВР.
МВР презема мерки за расчистување на случајот.
14

ТАГОВИ: куче МВР соседи

Back To Top