skip to Main Content

Скопјанец заработи кривична за поседување кокаин

    4
Скопјанец заработи кривична за поседување кокаин

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Б.Ќ.(23) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 16.12.2019 пред наплатната рампа во Гостивар, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот кој бил во патничко возило „пежо“, при што пронашле и одзеле кокаин.

4

ТАГОВИ: кокаин МВР скопјанец

Back To Top