skip to Main Content

Пронајдени 45 стебла марихуана во Велес

    6
Пронајдени 45 стебла марихуана во Велес

Во непосредна близина на Велес полициски службеници пронајдоа 45 стебла марихуана, информира МВР.

-На 14.08.2019 од страна на полициските службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје во м.в.„Шорка“, во непосредна близина на Велес, пронајдени се 45 стебла марихуана- соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

6

ТАГОВИ: Велес марихуана стебла

Back To Top