skip to Main Content

При претрес со судски налог откриена марихуана кај тетовец

    5
При претрес со судски налог откриена марихуана кај тетовец

Полицски службеници на СВР Тетово вчера го лишиле од слобода Ф.Р.(24) од тетовско Боговиње, за поседување марихуана, информира МВР.

МВР информира дека при претрес извршен со судска наредба во неговиот дом во Боговиње, во периодот од 16 до 17 часот, била пронајдена марихуана и дробилка со остатоци од марихуана.

По целосно документирање на случајот, против Ф.Р. ќе биде изготвен соодветен поднесок.

5

ТАГОВИ: марихуана МВР судски налог

Back To Top