skip to Main Content

При претрес кај скопјанец пронајдена голема количина дрога

    15
При претрес кај скопјанец пронајдена голема количина дрога

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривичнa пријавa против Д.М.(35) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

-На 24.06.2019 година околу 13.15 часот, врз основа на судска наредба, полициски службеници извршиле претрес на дом и други простории кај пријавениот. При претресот биле пронајдени и одземени 486,06 амфетамин, таблети метилен-диоксиметамфетамин (MDMA), марихуана и две дигитални ваги со остатоци од амфетамин, кокаин и марихуана- соопшти МВР.

На пронајдените предмети било извршено вештачење, а пријавениот Д.М. бил приведен во Полициската станица Центар.

15

ТАГОВИ: МВР

Back To Top