skip to Main Content

Приведени малолетници со марихуана и кокаин

    9
Приведени малолетници со марихуана и кокаин

Прашкаста материја и марихуана е пронајдена кај малолетници од Скопје, информира МВР.

-На 19.11.2019 во 21.40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на улица „Рафаело Батино“ лишиле од слобода двајца малолетници од Скопје, кај кои била пронајдена марихуана и прашкаста материја- наведуваат во дневниот билтен од МВР.

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

9

ТАГОВИ: апсење марихуана МВР

Back To Top