skip to Main Content

Приведени две лица со дваесет кеси марихуана

    3
Приведени две лица со дваесет кеси марихуана

На 22.07.2019 на граничниот премин Стар Дојран приведени се Е.М. и Е.Х., двајцата од село Долна Бањица, Гостивар поради обид да пренесат марихуана преку граничниот премин, информира МВР.

-Е.М. управувајќи товарно моторно возило „Ман“ со скопски регистерски таблички и Е.Х., како сопатник во возилото имале намера да излезат од Република Северна Македонија на Граничниот премин „Стар Дојран“, но при извршената контрола во возилото пронајдени се 20 кеси со марихуана- соопштуваат од МВР.

Лицата се приведени во полициска станица и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

3

ТАГОВИ: ГП „Стар Дојран“ марихуана

Back To Top