skip to Main Content

Претреси во Скопје, уапсени дилери на марихуана

    5
Претреси во Скопје, уапсени дилери на марихуана

Полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија денеска ги лиши од слобода Н.Т.(19) и А.Р.(22), информира МВР.

При претреси во нивните домови во Скопје, извршени со судска наредба, била пронајдена марихуана.

-Тие се приведени во полициска станица и по целосно документирање на случаите против нив ќе биде поднесена соодветна пријава- велат од МВР.

5

ТАГОВИ: дилери марихуана претреси

Back To Top