skip to Main Content

Мртва жена пронајдена во својот дом

    4
Мртва жена пронајдена во својот дом

Во скопското село Трубарево ноќва после полноќ во својот дом, без траги на насилство, била пронајдена почината В.Н. информираат од МВР.

-На 07.01.2019 година во 01,25 часот во СВР-Скопје било пријавено дека во село Трубарево-скопско, во домот била пронајдена почината В.Н. (60). Од страна на лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт без траги на насилство- е наведено во дневниот билтен на МВР.

Увид на местото на настанот извршил Јавен обвинител и увидна екипа од СВР-Скопје,  а телото на починатата е дадено на обдукција.

4

ТАГОВИ: жена смрт

Back To Top