skip to Main Content

Милошоски достави аудио снимка до ЈО

    5
Милошоски достави аудио снимка до ЈО

Во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, на негово барање, обвинителката Вилма Русковска го прими пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ.

На средбата Милошоски достави аудио материјал, за кој по преслушувањето и анализа на истиот, ќе биде донесена јавнообвинителска одлука за понатамошно користење на материјалот.

Истиот аудио материјал, кој сега е во рацете на обвинителката Рускоска, Милошоски го презентираше пред пратениците на собраниската Комисија за европски прашања, каде на дневен ред беше сега веќе изгласаниот Закон за јавно обвинителство.

 

5

ТАГОВИ: јавно обвинителство милошоски

Back To Top