skip to Main Content

Малолетник прободен со остар предмет во пределот на грбот

    3
Малолетник прободен со остар предмет во пределот на грбот

Во СВР Скопје, синоќа околу 20 часот било пријавено дека на плочник во близина на „Зелен пазар“ во Скопје, 12 годишен малолетник бил прободен со остар предмет во пределот на грбот, од непознато лице, информира МВР.

Малолетникот бил пренесен во Градска општа болница„Наум Охридски“ каде од доктор му биле констатирани повреди.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, наведува МВР.

3

ТАГОВИ: дете МВР нож

Back To Top