skip to Main Content

Лишени од слобода две лица за шверц на екстази и кокаин

    5
Лишени од слобода две лица за шверц на екстази и кокаин

Во Полициска станица Гевгелија синоќа од слобода биле лишени и здржани В.М.(34) и Ј.Р.(39), двајцата од Гевгелија, информира МВР.

-При преглед на В.М. полициски службеници пронашле и одзеле таблети екстази и кокаин. Додека, кај Ј.Р., при прегледот бил пронајден и одземен кокаин- е наведено во дневниот билтен на МВР.

По целосно документирање на случајот против нив ќе бидт поднесени соодветни пријави.

5

ТАГОВИ: екстази кокаин

Back To Top