skip to Main Content

Кумановци се исплашиле од полицајци, па фрлале паковки марихуана од „ауди“

    8
Кумановци се исплашиле од полицајци, па фрлале паковки марихуана од „ауди“

СВР Куманово, до ОЈО Куманово, поднесе кривична пријава против О.С.(39) од Куманово поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

-На 16.03.2020 на ул.„Есперанто“ во Куманово, додека полициски службеници се движеле зад патничко возило „аудиА4“, управувано од А.Р. од Куманово, во кое како совозач се превезувал О.С., забележале како од совозачкото место од прозор биле исфрлени неколку најлонски пакувања- наведува МВР во дневнипт билтен.

Пакувањата биле одземени и по извршеното вештачење било утврдено дека станува збор за марихуана.

8

ТАГОВИ: возило марихуана МВР паковки СВР Куманово

Back To Top