skip to Main Content

Кривична за тетовец кој поседувал кокаин

    4
Кривична за тетовец кој поседувал кокаин

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Г.Г.(27) од село Чегране, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ’’неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори’’, информира МВР во дневниот билтен.

На 04.08.2018 во Тетово полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле кокаин.

4

ТАГОВИ: кокаин кривична пријава

Back To Top