skip to Main Content

Кривична за две лица кои поседувале кокаин

    3
Кривична за две лица кои поседувале кокаин

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Ѓ. (34) од Струга и Д.Л. (17) од село Драслајца, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 03.02.2019 година во Охрид полициски службеници извршиле преглед на патничко возило, управувано од првопријавениот, во кое бил и второпријавениот како сопатник, пронашле и одзеле кокаин.

3

ТАГОВИ: кокаин кривична пријава

Back To Top