skip to Main Content

Казни за 23 лица за прекршување на полицискиот час

    3
Казни за 23 лица за прекршување на полицискиот час

Полицискиот час од 22.00 часот (30.03.2021) до 05.00 часот (31.03.2021) го прекршиле 23 лица, додека во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 609 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата.

3

ТАГОВИ: полициски час

Back To Top