skip to Main Content

Инцидент пред ноќен клуб

    4
Инцидент пред ноќен клуб

Околу 4:00 часот, во раните утрински часови било пријавено дека пред ноќен клуб на улица „Јордан Мијалков“ во Скопје непознато лице им се заканувало по животот на три лица од агенција за обезбедување, кои го обезбедувале објектот.

Според МВР, неколку минути претходно тие го отстраниле лицето од ноќниот клуб бидејќи превртувал маси и ги вознемирувал гостите. Полициски службеници излегле на местото на настанот и го привеле Н.А.(31) од Скопје.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

4

ТАГОВИ: МВР Станица

Back To Top