skip to Main Content

За не носење заштитни маски регистрирани 301 прекршок

    5
За не носење заштитни маски регистрирани 301 прекршок

Во текот на изминатото деноноќие (19/20.07.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 301 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел  справување со Ковид -19.

5

ТАГОВИ: казни МВР

Back To Top