skip to Main Content

За време на полициски час на улица се тепале две брачни двојки

    8
За време на полициски час на улица се тепале две брачни двојки

Во СВР Велес синоќа за време на полицискиот час било пријавено дека две брачни двојки се тепале меѓусебно, информира МВР.

-На 25.05.2020 околу 21.00 часот било пријавено дека на улица „Јордан Џурнов“, по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу А.М.(45) и неговата сопруга Е.Ј.(42), од една страна и С.К.(36) и неговата сопруга А.К.(34), сите од Велес- наведува МВР во дневниот билтен.

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

8

ТАГОВИ: брачни двојки МВР тепачка

Back To Top