skip to Main Content

Запленета дрога на патот Охрид-Св. Наум, приведени двајца дилери

    0
Запленета дрога на патот Охрид-Св. Наум, приведени двајца дилери

Марихуана, кокаин, дигитална вага и други предмети се пронајдени во стан кој го изнајмил скопјанец во Охрид, информира МВР.

-На 13.08.2019 во 19,40 часот од страна на полициски службеници на СВР Охрид на регионалниот пат Охрид-Св.Наум приведени се Л.Г.(34) и А.В.(39) и двајцата од Скопје поради постоење основи на сомнение за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори- е наведено во дневниот билтен на МВР.

При извршениот претрес во патничките моторни возила марка ,,Опел вектра’’ и ,,Фолксваген пасат’’ и двете со скопски регистарски ознаки, кои биле управувани од Л.Г. и А.В., и во стан кој го изнајмил еден од приведените, пронајдени се марихуана, кокаин, дигитална вага и други предмети.

0

ТАГОВИ: дигитална вага кокаин

Back To Top