skip to Main Content

Загина битолчанец откако со комбе излетал од пат

    4
Загина битолчанец откако со комбе излетал од пат

На 17.02.2021 околу 05.25 часот во СВР Битола било пријавено дека на магистралниот пат Битола – Прилеп, патничко возило „комбе“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Г.Ј.(36) од Битола, излетало од патот.

-Од здобиените повреди возачот починал на местото. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а во координација со Јавен обвинител телото е предадено на обдукција- велат од МВР.

Извршен е увид на местото на незгодата од увидна екипа на СВР Битола.

4

ТАГОВИ: несреќа сообраќајка

Back To Top