skip to Main Content

Во домот на охриѓанец пронајдени хероин, марихуана и мешавина од кофеин и парацетамол

    3
Во домот на охриѓанец пронајдени хероин, марихуана и мешавина од кофеин и парацетамол

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Х.(61) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

-На 06.03.2019 полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле хероин, марихуана, мешавина од кофеин и парацетамол, како и други предмети со остатоци од хероин- наведуваат во дневниот билтен од МВР.

3

ТАГОВИ: дрога СВР Охрид

Back To Top