skip to Main Content

Апсење на скопскиот аеродром

    4
Апсење на скопскиот аеродром

На 22.08.2019 во 21,00 часот на Граничниот премин „Меѓународен аеродром-Скопје“, на влез во Република Северна Македонија, по извршена пасошка контрола и проверка во оперативна евиденција констатирано било дека Р.С.(61) од Република Турција евидира со мерка “Aпси“, информираат од МВР.

Тој бил приведен и предаден на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка.

4

ТАГОВИ: аеродром апсење

Back To Top